Çağrı Merkezi: 0 232 436 07 60

Teslimat & İade ve Değişim

 

Teslimat Bilgileri

Ürün Siparişi Sipariş ettiğiniz ürünler haftaiçi saat 09.00 - 18.00 arasında değerlendirilir. Bu süreç içinde ürünün stok durumu incelenir.Ürün stoğunda sorun yok ise, belirlenen ikona göre en geç 3 iş gününde ürün kargoya verilir.Eğer ürün temin edilemiyor ise, destek ekibimiz tarafından aranıp sipariş ettiğiniz ürüne muadil bir ürün size sunulur.

 

Sipariş ettiğiniz ürünler en geç 2 ile 4 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.Kargoya teslim edilen ürün şehir uzaklığına göre 1 ile 3 iş günü arasında değişiklik gösterir. Sipariş ettiğiniz ürünler haftaiçi 09.00 - 18.00 arasında değerlendirilir.Haftasonu ise 10.00 - 16.00 arasında değerlendirilir.Ürün teslimatı pazar gününe denk gelirse, pazar günleri kargo firmaları çalışmadığı için, ürününüz pazartesi günü teslim edilir. Bayram ve resmi tatillerde de kargo firmaları çalışmadığı için, sipariş edilen ürünleriniz tatil sonrası ilk iş günü teslim edilir. Siparis ettiğiniz ürünler henüz temin sürecindeyse, temin süresi tatil sonrası ilk iş günü sayılır ve en erken ilk kargoya verilir.

 

İade

 

  1. Sadece üretim hatası olan ürünler iade olarak alınmaktadır.
  2. Başka hiçbir sebeple iade kabul edilmemektedir.
  3. Ürünlerde sadece numara değişimi mevcuttur.
  4. Faturasız gönderilen ürünlerde iade işlemi yapılmamaktadır.

İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.

 

Ürünlerin iade alınabilmesi için kullanılmamış, bozulmamış, paketi hasar görmemiş, özetle ürünün tekrar satılmasına engel bir durum oluşmamış olmalıdır.

 

Teslim aldığınız ürünlerde üretim hatası varsa tüm değişim ve iade kargo ücretleri ZEYN SHOES'a aittir.

 

Bunun dışında kalan tüm durumlarda iade kargo ücreti MÜŞTERİ'ye aittir.

 

Değişimlerde ZEYN SHOES'a gönderilen kargolar ZEYN SHOES tarafından karşılanır. Değişimi yapılan ürün tekrar müşteriye gönderilirken kargo ücreti MÜŞTERİ tarafından karşılanır. 

  

Değişim ürünler 2-6 iş günü içerisinde kargoya verilir.

 

 İade edilen ürünler üzerinde Zeyn Shoes'ı ( www.zeynshoes.com.tr) tarafından yapılan incelemede iade edilen ürünlerin hasarlı ve ya arızalı olduğu anlaşıldığı takdirde, iade edilen ürün ücreti Zeyn Shoes'ı ( www.zeynshoes.com.tr) tarafından müşteriye iade edilecektir. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, (7 iş günü içerisinde bildirilmeyen ürünler Zeyn Shoes'ı ( www.zeynshoes.com.tr) tarafından geri alınmayacaktır.) İade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan itibaren 7 gün içerisinde bankanıza iade edilecektir (İade aracı kredı kartı kuruluşuna bildirilecektir. Bu bildirimden sonra süreç paytr tarafından devam edecektir.). Kapıda Ödeme Nakit ve Kapıda Kredi Kartı Ödemelerinde iade süreçi kargo firmasına bağlı olarak uzayabilir. Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere Zeyn Shoes'ı ( www.zeynshoes.com.tr) herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır. Kredi kartınıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 2 ile 3 haftayı bulabilmektedir. Cayma Hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:

  1. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler söz konusu olduğunda cayma hakkı kullanılamaz.
  2. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler ambalajının açılmış olması halinde; her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve Kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri ve hijyen nedeniyle iade edilmesi sakıncalı her türlü kozmetik ürün ve iç çamaşırı gibi ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.
  3. Ayrıca, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen ürünlere ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.